Kosmetyczka Gdynia – 6 zasad weryfikacji dobrego salonu kosmetycznego

Wchodzę do przytulnego, zadbanego i niezwykle przyjaznego salonu kosmetycznego. Od progu witają mnie uśmiechnięci profesjonaliści, którzy niezwłocznie roztaczają nade mną opiekę kosmetyczną na najwyższym poziomie, czyli diagnozują, doradzają, wyjaśniają i perfekcyjnie przeprowadzają wybrane przeze mnie usługi. A ja? Od lat z przyjemnością tutaj wracam, bo satysfakcja z przeprowadzonego zabiegu działa jak ogromny zastrzyk endorfin…

Dobra kosmetyczka Gdynia. Jak znaleźć taki salon kosmetyczny, który będzie nam towarzyszył przez lata i nigdy nas nie zawiedzie? Poniżej spróbujemy wskazać kilka aspektów, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy poszukiwaniu wymarzonego salonu kosmetycznego w pięknym nadmorskim mieście – Gdyni.

Kosmetyczka Gdynia. Gabinet kosmetyczny Gdynia – wywiad “środowiskowy”

Kosmetyczka Gdynia – jak wybrać dobry salon kosmetyczny w tym malowniczym mieście? Punktem wyjścia przy wyborze salonu w Gdyni powinien być bezpośredni wywiad przeprowadzony na ten temat w naszym bliższym i dalszym otoczeniu oraz w Internecie.

Kosmetyczka Gdynia

Cennym źródłem informacji mogą okazać się doświadczenia poszczególnych członków naszej rodziny, bliższych i dalszych znajomych oraz opinie zamieszczane w mediach społecznościowych, na forach internetowych czy blogach. Jeżeli nasza koleżanka korzysta z usług kosmetyczki, którą za każdym razem bardzo chwali, to warto wziąć pod uwagę salon, w którym ona pracuje. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny zabieg, powinniśmy sprawdzić, w czym specjalizuje się dana osoba. Może się bowiem zdarzyć tak, że jest ekspertem w zabiegach pielęgnacyjnych, ale w obszarze makijażu permanentnego stawia dopiero pierwsze kroki. Zweryfikować należy również opinie zamieszczane na temat konkretnego salonu w Internecie. Dlaczego? Często autorem komentarzy okazuje się konkurencja, która niestety może zniekształcać obraz danej placówki.

Kosmetyczka Gdynia – wysokie kwalifikacje

Zabiegi kosmetyczne powinny przeprowadzać w salonie osoby z odpowiednim wykształceniem kierunkowym. Dobra kosmetyczka posiada szeroką wiedzę z zakresu biologii, anatomii, chemii, najnowszych technologii kosmetycznych, stylizacji i wizażu. Pasjonatka zawodu dba również o systematyczne podnoszenie swoich kwalifikacji, co w dobie dynamicznie rozwijającego się rynku usług kosmetycznych jest niebywale istotne. Osoba biorąca udział w specjalistycznych szkoleniach otrzymuje certyfikaty, które świadczą o poziomie usług w danym zakładzie kosmetycznym. A o czym świadczy tytuł mistrzowski, którym tytułuje się kosmetyczka? Tytuł mistrzowski oznacza, że dana osoba przepracowała w zawodzie minimum sześć lat i pomyślnie przeszła egzamin z wiedzy teoretycznej i praktycznej. Warto również zauważyć, że profesjonalna kosmetyczka przed przystąpieniem do właściwego zabiegu przeprowadza wstępną diagnostykę. Diagnoza polega na tym, że dokładnie oglądane są te obszary naszego ciała, które będą poddawane zabiegom. Takie wstępne rozeznanie pozwala zdefiniować nasze ewentualne problemy i określić optymalną drogę postępowania. U podstaw satysfakcjonującej współpracy znajduje się zatem rozeznanie naszych potrzeb oraz cały wachlarz usług doradczych. Efektywność tych usług zależy z kolei w dużym stopniu od prezentowanych przez specjalistę umiejętności komunikacji.

Kosmetyczka Gdynia

Kosmetyczka Gdynia – bezpieczeństwo

Po weryfikacji wykształcenia i umiejętności pracowników salonu kosmetycznego pojawia się na naszej liście do odhaczenia następna bardzo ważna kwestia – bezpieczeństwo i higiena pracy. Wybierając idealny salon kosmetyczny musimy zwrócić uwagę na stosunek jego pracowników do zasad BHP. O tym, czy w gabinecie przestrzega się zasad BHP świadczy utrzymywanie higieny. Mamy tu na myśli ogólny porządek panujący we wnętrzu salonu oraz kwestię wyjaławiania narzędzi wykorzystywanych podczas zabiegów. Pamiętamy, że podczas wykonywania nawet najprostszych zabiegów dochodzi do przerwania ciągłości tkanek i w przypadku użycia niesterylnych narzędzi nasz organizm zostaje narażony na niebezpieczeństwo.

Kosmetyczka Gdynia

Kosmetyczka Gdynia – oferta

Po wytypowaniu potencjalnego profesjonalisty przestrzegającego zasad BHP weryfikujemy ofertę świadczonych przez niego usług. Sprawdzamy, jakie zabiegi wykonywane są w typowanym przez nas salonie oraz upewniamy się, czy jego pracownicy posiadają odpowiednie uprawnienia i doświadczenie zawodowe. Możemy to zrobić na stronie internetowej salonu albo skontaktować się w tym celu z obsługą salonu drogą bezpośredniego kontaktu, telefoniczną lub mailową. Ważna jest również kwestia wyceny usług, dlatego porównujemy ceny usług w branym przez nas pod uwagę salonie z opłatami wykazywanymi w innych zakładach. Niższa cena może być efektem promocji, pierwszym etapem budowania marki przez nowo powstały salon, ale może również wynikać z małego doświadczenia kosmetyczki. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zatem ustalić przyczyny niższych cen u konkurencji, bo może się okazać, że taniej wcale nie znaczy lepiej.

Kosmetyczka Gdynia

Kosmetyczka Gdynia – pierwsze wrażenie

Profesjonalna kosmetyczka powinna swoim wyglądem wzbudzać zaufanie i wysłać jasny komunikat, że potrafi doskonale wykorzystać posiadaną wiedzę w praktyce. Mocny makijaż, długie tipsy i opalenizna z solarium zdecydowanie nie przystoją profesjonalistce. Nie ma mowy również o pogniecionym, czy poplamionym fartuchu.

Kosmetyczka Gdynia

Kosmetyczka Gdynia – wartość dodana

Ostatecznie o sukcesie poszukiwań profesjonalnej kosmetyczki mogą przesądzić dodatkowe atuty, do których należą:

 • aranżacja salonu,
 • rodzaj oprawy muzycznej,
 • komfortowe meble,
 • filiżanka wybornej kawy.

Po wytypowaniu profesjonalnej kosmetyczki pozostaje nam już tylko zajęcie miejsca w wygodnym fotelu i spokojne oczekiwanie na efekty wybranych przez nas usług przy akompaniamencie nastrojowej muzyki…

Kosmetyczka Gdynia

Kosmetyczka Gdynia – zasady weryfikacji w pigułce

 • Punktem wyjścia przy wyborze salonu w Gdyni powinien być bezpośredni wywiad przeprowadzony na ten temat w naszym bliższym i dalszym otoczeniu oraz w Internecie.
 • Po wywiadzie środowiskowym pod lupę bierzemy wszelkie dyplomy i certyfikaty, które wstępnie potwierdzają umiejętności danej kosmetyczki. Jeżeli dodatkowo okaże się, że typowana przez nas osoba jest pasjonatką swojego zawodu, to może się okazać, że znaleźliśmy właściwy adres… Profesjonalista i pasjonat w jednym – tego właśnie szukajmy!
 • Mamy prawo wiedzieć, jak w salonie dezynfekowane są narzędzia i czy na pewno wszystkie zasady BHP są przestrzegane. Dlatego przed właściwą wizytą porozmawiajmy na ten temat z kosmetyczką. Profesjonalistka udzieli nam wyczerpujących odpowiedzi i rozwieje wszelkie wątpliwości. Nie wstydźmy się pytać o te kwestie, ponieważ gabinet kosmetyczny powinien być miejscem sterylnie czystym, w którym przestrzega się wszystkich zasad BHP.
 • Po wytypowaniu potencjalnego profesjonalisty przestrzegającego zasad BHP weryfikujemy ofertę świadczonych przez niego usług. Sprawdzamy, jakie zabiegi wykonywane są w typowanym przez nas salonie oraz upewniamy się, czy jego pracownicy posiadają odpowiednie uprawnienia i doświadczenie zawodowe.
 • Profesjonalna kosmetyczka powinna swoim wyglądem wzbudzać zaufanie i wysłać jasny komunikat, że potrafi doskonale wykorzystać posiadaną wiedzę w praktyce.
 • Ostatecznie o sukcesie poszukiwań profesjonalnej kosmetyczki mogą przesądzić dodatkowe atuty, takie jak.:aranżacja salonu,rodzaj oprawy muzycznej, komfortowe meble, filiżanka wybornej kawy.

Kosmetyczka Gdynia – Instytut Urody Marzena Olszewska

Poznaliśmy już kryteria jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze profesjonalnej kosmetyczki. Wiemy, że nasze poszukiwania powinniśmy rozpocząć od bezpośredniego wywiadu przeprowadzonego na ten temat w naszym bliższym i dalszym otoczeniu oraz w Internecie. Sprawdzimy teraz, jakie informacje uzyskamy na stronie internetowej wybranego przez nas salonu kosmetycznego. Swoje kroki kierujemy na ulicę Świętojańską, jedną z głównych ulic Śródmieścia Gdyni. Przy tej reprezentacyjnej arterii swoją siedzibę ma Instytut Urody Marzena Olszewska. Jak na profesjonalistę przystało salon posiada swoją stronę w Internecie pod adresem: https://instytut-urody-gdynia.pl/. Strona wyróżnia się oryginalną szatą graficzną, jest czytelna i prosta w obsłudze. W menu znajduje się kilka kategorii, z których najbardziej interesują nas cztery wskazane poniżej:

 • Instytut Urody
 • Zespół
 • Usługi
 • Cennik

W dalszej części naszej analizy przytoczymy podstawowe informacje zamieszczone na stronie i linki odsyłające do pełnej treści poszczególnych kategorii.

9. Instytut Urody Marzena Olszewska – Instytut Urody

Naszym olbrzymim atutem jest zespół specjalistów. Posiadamy wiedzę i umiejętności , które pozwolą w profesjonalny sposób przeprowadzić zabieg. Na tym jednak nie kończy się nasza rola. Pomożemy w wyborze odpowiedniego dla Twoich potrzeb rozwiązania, przygotujemy Cię do zabiegu i doradzimy w jaki sposób zadbać o efektywne przedłużenie jego dobroczynnych rezultatów. Wszystko to w połączeniu z najwyższej jakości, nowoczesnym sprzętem i przy wykorzystaniu najwyższej klasy kosmetyków.

Instytut Urody Marzena Olszewska – Zespół

Instytut Urody Marzena Olszewska – Usługi

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór zabiegów medycyny estetycznej, kosmetologii, masaży ciała oraz makijaż permanentny. Wśród zabiegów medycyny estetycznej największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi osoczem bogatopłytkowym, wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym usieciowanym oraz konturowania i powiększania ust. Zabiegi wykonujemy przy użyciu najlepszej jakości preparatów takich jak Filorga, Mesoestetic, Profhilo. Wyjątkową popularnością w naszym Instytucie cieszą się zabiegi laserem frakcyjnym CO2. Ten najwyższej jakości sprzęt pozwala nam uzyskiwać spektakularne efekty w zakresie odmładzania i poprawy wyglądu skóry, likwidacji zmarszczek, a także usuwania blizn, rozstępów.. Poniżej linki do wybranych usług:

Instytut Urody Marzena Olszewska – Cennik

Instytut Urody Marzena Olszewska – pozostałe kategorie

Dodatkowych informacji o Instytucie Urody dostarczają pozostałe kategorie:

 • Promocje
https://instytut-urody-gdynia.pl/category/promocje
 • Aktualności
https://instytut-urody-gdynia.pl/category/aktualnosci
 • Kosmetyki Medik8
 • Kontakt

.

Strona internetowa profesjonalnego salonu kosmetycznego to skarbnica wiedzy zachęcająca do kontaktu. Umożliwia umówienie się online na zabieg oraz bieżącą wymianę informacji za pomocą mediów społecznościowych.